متوسطه دوره دوم رهیار- شعبه پونک

شعبه متوسطه دوم رهیار از شناخته شده ترین شعب موسسه رهیار در سطح کشور بوده و به دلیل برنامه ها و فعالیت های این شعبه از شعب پیشگام در آموزش و پرورش تلقی می شوند. از جمله برنامه های راهبردی این موسسه می توان به موارد زیر اشاره کرد. 
1-    برنامه ریزی و فعالیت های یاددهی – یادگیری
2-    کلاس های آموزشی تکمیلی و فوق برنامه برای پایه چهارم و کنکور سراسری
3-    برنامه های منظم برای اردو های علمی، تفریحی و بازدید های علمی، تفریحی و فرهنگی که به طور معمول در هر سال تحصیلی ده دوره اردوی برنامه ریزی شده در این موسسه برنامه ریزی و اجرا خواهد شد. 
4-    ساماندهی و برگزاری مسابقات ورزشی جام آسمان رهیار، که این مسابقات در رشته های مختلفی از جمله  والیبال، فوتسال، بدمینتون، پینگ پنگ، وسطی و بازی های فکری و رایانه ای با هدف تقویت کار گروهی انجام می گیرد. 
5-    برپایی منظم جشن ها و مراسم ها با بهره گیری از خلاقیت دانش آموزان 
6-    ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به نوجوانان، بهره‌گیری از خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی با برگزاری جلسات متعدد مشاوره بالینی با دانش‌آموزان و یا خانواده ایشان، جلسات متعدد توجیهی/ آموزشی/ هماهنگی با معلمان و همکاران مختلف و اجرای تست‌‌های روانشناسی در پایه های مختلف دبیرستان.   
7-    برنامه های منظم آموزش خانواده و ارتباط با اولیا، شامل برگزاری دوره ها و جلسات آموزش خانواده در طی سال تحصیلی با موضوعات مختلف روانشناسی رشد، بهداشت روانی، نحوه برخورد و تعامل با فرزندان، مسائل بلوغ، مسائل ناهنجاری‌های اجتماعی مرتبط با خانواده، خلاقیت، هوش هیجانی، تربیت فرزندان، پیگیری امور درسی فرزندان و ... 
8-    مدیریت آموزشی از طریق ارائه کارنامه جامع فرهنگی، آموزشی و اجرایی که با عنوان طرح معین شناخته می شود. 
از آن جایی که در مقطع دوم متوسطه هدف گذاری ها به سمت موفقیت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه های معتبر خواهد بود، رهیار تلاش خواهد کرد با برنامه ریزی منظم، برگزاری آزمون های دوره ای هدفمند، از فرصت های آموزشی موجود نهایت استفاده را در این بخش داشته باشد. به گونه ای که ثمره فعالیت های مدیران، دبیران و کادر آموزشی این موسسه، همگام با تلاش مستمر دانش اموزان این موسسه موفقیت نزدیک به 100 درصدی این موسسه در پذیرش دانش اموزان در رشته ها و دانشگاه های تراز اول را در پی داشته است. 
مدیران این مجموعه تلاش داشته اند تا از نظر امکانات آزمایشگاهی تا حد ممکن همه امکانات را برای دانش اموزان فراهم کنند، آزمایشگاه های مجهز فیزیک، شیمی، ریاضی، لابراتوار مجهز آموزش زبان، کتابخانه و فضای مطالعه از دیگر امکانات این موسسه است که در اختیار همه دانش آموزان قرار گرفته است. دانش آموزان در صورت تمایل می توانند از برنامه تغذیه مجموعه استفاده کنند و در صورت عدم تمایل می توانند با استفاده از گرمکن های استاندارد به طور روزانه غذای خود را گرم و در زمان ناهار مصرف نمایند. در بخش تغذیه و سلف سرویس این موسسه تلاش شده است تا از خبره ترین نیروها و کارشناسان تغذیه در جهت بهبود کیفیت استفاده شود.

آخرین اخبار


نمایشگاه کتاب متوسطه دوره دوم رهیار شعبه پونک
نمایشگاه کتاب متوسطه دوره دوم رهیار شعبه...

کتاب دروازه ایی به وی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خو...

لیگ فوتسال شهدا در متوسطه دوره دوم رهیار شعبه پونک
لیگ فوتسال شهدا در متوسطه دوره دوم رهیار...

یکی از ویژگی های مهم مدرسه ی کیفی ایجاد فضایی با نشاط می باشد در کنار ...

اردوی توچال پایه دهم متوسطه دوره دوم رهیار شعبه پونک
اردوی توچال پایه دهم متوسطه دوره دوم رهی...

در روز دوشنبه راس ساعت 8 صبح دانش آموزان، مدرسه را به سمت توچال ترک کر...

 
Top